Na jakie kwestie należy zwrócić uwagę przy wyborze wycinarki laserowej

- 2023-06-30-

Laser Xintian - Maszyna do cięcia laserowego

Maszyny do cięcia laserowego to tak naprawdę rynek o wysokim progu. Kupując sprzęt, trzeba mieć oczy szeroko otwarte. Tylko dzięki dokładnej znajomości zakupionego sprzętu można kupić sprzęt o wysokiej jakości i ilości. Nawet szefowie, którzy od dawna kupują i sprzedają maszyny do cięcia laserowego, mogą przymykać oczy, nie mówiąc już o nowicjuszach.

Ale kiedy po raz pierwszy weszliśmy do branży, czy to w celu przetestowania branży, czy też dlatego, że nasze fundusze nie były w stanie się odwrócić, istniał realny popyt na sprzęt używany. Dlatego dzisiaj jako przykład weźmiemy zakup maszyn do cięcia laserowego, aby omówić, na jakie kwestie należy zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu do cięcia laserem.

1Prawidłowy sposób myślenia

Nie kupuj maszyny do cięcia laserowego z myślą o usuwaniu wycieków. Wykrycie wycieków jest zdarzeniem prawdopodobnym. Kupując sprzęt z takim nastawieniem, albo nie będziesz w stanie spotkać odpowiedniego sprzętu i opóźnisz okres budowy, albo niechętnie kupisz sprzęt, który nie jest dla Ciebie odpowiedni w imię zysku, albo możesz zostać oszukany na funduszach przez osobę stosującą taki sposób myślenia.

Zatem pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić przy zakupie wycinarki laserowej, to mieć pozytywne nastawienie, mocno wierzyć w prawdziwość tego, za co się płaci i zachować czujność w obliczu sprzętu, którego cena jest znacznie niższa od ceny rynkowej.

2Zweryfikuj tożsamość

W dzisiejszych czasach rozwój Internetu jest bardzo wygodny. Przed przeprowadzeniem inspekcji sprzętu na miejscu możemy w jakiś sposób poznać podstawowe informacje na temat niektórych urządzeń.

Na przykład, jeśli umowa, instrukcja obsługi, obsługa posprzedażna itp. podczas zakupu sprzętu zostaną przypadkowo utracone, możemy również poprosić sprzedawcę o zrobienie zdjęcia tabliczki znamionowej na korpusie, głównie w celu zrozumienia żywotności sprzętu i źródło producenta. Żywotność i pochodzenie producenta są ściśle powiązane z jakością i żywotnością sprzętu, a także oczywiście z naszą ceną.

3Badanie terenowe

Zdjęcia, filmy itp. urządzenia możemy oglądać przez internet, a po wstępnym usatysfakcjonowaniu należy przeprowadzić oględziny na miejscu, aby móc zobaczyć urządzenie na własne oczy.

Najpierw przyjrzyj się wyglądowi sprzętu, następnie przyjrzyj się szczegółom sprzętu i sprawdź stopień zużycia części sprzętu, szczególnie ważnych akcesoriów, takich jak głowica tnąca, laser, silnik itp. Jeśli te ważne akcesoria mają problemów, często ulegają awariom przy zakupie, a koszt naprawy i wymiany niewątpliwie zwiększy nasze koszty.

4Kontrola rozruchu

Wszystko jest prawie gotowe, konieczne jest również uruchomienie i uruchomienie testowe.

Uruchom maszynę normalnie, dodaj materiały, obserwuj, czy sprzęt działa normalnie, czy występuje nietypowe nagrzewanie lub hałas oraz czy wydajność i jakość produkcji spełniają wymagania produkcyjne.

5Podpisanie umowy

Umowa powinna zawierać nazwę sprzętu, model, ilość, główne parametry, zakres dostawy, cenę i sposób płatności, obowiązki obu stron, sposób rekompensaty itp. Jeśli w przyszłości nastąpią jakieś nieprzyjemne zdarzenia, przynajmniej będziemy mogli podjąć kroki prawne, aby chronić się.