XT Laser - Maszyna do cięcia laserowego metalu
Metal jest materiałem stosunkowo trudnym do cięcia, a jego twardość jest stosunkowo duża, co powoduje, że jest podatny na błędy w skrawaniu. Dlatego powinniśmy wybrać maszynę do cięcia laserowego metalu w oparciu o metodę przetwarzania i metodę maszyny do cięcia laserowego metalu. Jakie są zatem trudności w obróbce metalu za pomocą wycinarki laserowej? Jak należy obrabiać maszyny do cięcia laserowego metalu? Uczmy się i oceniajmy razem.
Laserowe maszyny do cięcia metalu są wyborem wielu przedsiębiorstw zajmujących się obróbką metalu. W porównaniu ze stalą ogólną trudności w skrawaniu stopów wysokotemperaturowych objawiają się głównie w następujących aspektach:
Trudność 1 w obróbce metalu na wycinarce laserowej: duża tendencja do utwardzania przez zgniot
Na przykład twardość niewzmocnionej osnowy wynosi około HRC37, a powierzchnia maszyny do cięcia laserowego metalu po cięciu wytwarza warstwę utwardzającą o grubości około 0,03 milimetra, zwiększając twardość do około HRC47, przy stopniu utwardzenia do 27%. Zjawisko umocnienia przez zgniot ma istotny wpływ na żywotność końcówki oksydacyjnej gwintownika, skutkując zazwyczaj znacznym zużyciem brzegów.
Trudność 2 w obróbce metalu za pomocą maszyny do cięcia laserowego: Słaba przewodność cieplna materiałów
Duża ilość ciepła skrawania powstająca podczas skrawania stopów wysokotemperaturowych jest przenoszona przez gwintownik końcówki utleniającej, a końcówka narzędzia wytrzymuje temperaturę skrawania do 800-1000℃. Pod wpływem wysokiej temperatury i dużej siły skrawania nastąpi odkształcenie plastyczne, adhezyjne i zużycie dyfuzyjne krawędzi skrawającej.
Trudność trzecia w obróbce metalu za pomocą maszyny do cięcia laserowego: duża siła cięcia
Wytrzymałość stopów wysokotemperaturowych jest o ponad 30% wyższa niż wytrzymałość powszechnie stosowanych stali stopowych do turbin parowych. W temperaturach skrawania powyżej 600℃, wytrzymałość wysokotemperaturowych materiałów stopowych na bazie niklu jest nadal wyższa niż w przypadku zwykłych materiałów ze stali stopowej. Jednostkowa siła skrawania niewzmocnionych stopów wysokotemperaturowych przekracza 4000N/mm2, podczas gdy zwykłej stali stopowej wynosi zaledwie 2500N/mm2.
Głównymi składnikami stopów na bazie niklu są nikiel i chrom, ale dodaje się również niewielką ilość innych pierwiastków, takich jak molibden, tantal, niob, wolfram itp. Warto zaznaczyć, że tantal, niob, wolfram itp. to także główne komponenty wykorzystywane do produkcji gwintowników z końcówką utleniającą do stopów twardych (lub stali szybkotnącej). Obróbka stopów wysokotemperaturowych za pomocą gwintowników z końcówkami utleniającymi spowoduje zużycie dyfuzyjne i zużycie ścierne.
Dzięki powyższemu wprowadzeniu powinieneś poznać trudności związane z obróbką metalu za pomocą maszyny do cięcia laserowego metalu.
Branża laserowa wydaje się mieć obiecujące perspektywy rozwoju, jednak wraz ze wzrostem liczby konkurentów w tej samej branży, na rynku sprzętu laserowego panuje sytuacja nadpodaży. Tak więc rozwój handlu elektronicznego sprzętem laserowym rzeczywiście pomógł tradycyjnym przedsiębiorstwom przemysłowym zmienić metody produkcji, a na głębszym poziomie rozwinął kolejny rynek produktów przemysłowych, unikając jednocześnie problemów takich jak zaległości w produktach i nieregularna produkcja. Ponieważ wyszukiwanie dużych nabywców za pośrednictwem witryn zaopatrzeniowych zwykle wiąże się z produkcją i wytwarzaniem poprzez udostępnianie żądań zakupowych przez dużych nabywców. To nie tylko spełnia standardy dotyczące potrzeb zakupowych dużych nabywców, ale także pozwala dostawcom korporacyjnym zaoszczędzić fundusze na rozwój podstawowych technologii, poprawę wydajności produktów i zapewnienie gwarancji uzyskania większego wzrostu zysków.